Новости Ассоциации

Традиція проводити спільні акції ветеранів і молоді по озелененню міста в нашій організації виникла ще у 2012  році. Саме тоді, під час відвідування волонтерами нашої організації мало мобільної жертви нацистських переслідувань Волкотруб Алла Федорівна звернулася із проханням доглянути берізку, висаджену у Прохорівському сквері на честь її мами - Праведниці миру, що врятувала десятки єврейських дітей.

Алла Федорівна розповіла чудову історію спасіння від знищення єврейських дітей завдяки рятівним кущам бузку. Жили вони з мамою в період окупації на околиці м. Проскурів (зараз м. Хмельницький) у приватному будинку, огорожею якого слугували чималі кущі бузку. Повз їх будинок нацисти неодноразово колонами переганяли євреїв за місто на розстріл. Мама Аллочки була зв’язковою партизанського загону і користуючись прикриттям кущів бузку, в момент коли охоронці не спостерігали за цією дільницею розтягнутої колони, висмикувала із колони єврейських дітей і переховувала їх у будинку до ночі. А вночі переправляла за місто до партизан, які розміщували врятованих дітей у селянських сім’ях. Одного разу, коли нацисти виявили нестачу і почали розшукувати втікачів у прилеглих до дороги дворах вони зайшли і до їхньої оселі. Від жорстокої розправи єврейських дітей і свою сім’ю врятувала 6-ти річна Аллочка. Вона, із хворобливо почервонілим від хвилювання обличчям, лягла у ліжко, під яким переховувались єврейські діти. А мама, щоб швидко позбутися небажаних візитерів сказала що у доньки тиф і вони не гаючись покинули помешкання. Вночі врятованих від неминучого розстрілу єврейських дітей, мама переправила до партизанського загону.

В четверг, 27.09.2018 г. Николай Васильевич Овчаренко - президент Ассоциации «Ренессанс Одессы» пригласил меня принять участие в акции, проводимой в честь Международного дня людей пожилого возраста, ветеранов и 10-летия программы поддержки жертв нацизма «Место встречи: диалог» немецкого фонда EVZ, которая состоится 01.10.2018 г. в сквере С.Ю.Витте. А проще говоря, поучаствовать в экологическом десанте поколений. Я дал согласие и впоследствии не пожалел об этом.

Собрались здесь ветераны, представители правозащитных организаций города, студенты и сотрудники Одесской государственной академии технического регулирования и качества, представители других учебных заведений и госорганизаций.

Шановні ветерани і учасники програми підтримки жертв нацизму «Місце зустрічі: діалог» німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і Майбутнє» (EVZ)!

1 жовтня 2018 року о 10 годині громадська організація «Асоціація «Ренесанс Одеси» проводить акцію на честь Міжнародного дня людей похилого віку, Дня  ветерана та 10-річчя програми підтримки жертв нацизму «Місце зустрічі: діалог» німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і Майбутнє» (EVZ).

16 квітня ГО «Асоціація «Ренесанс Одеси» на запрошення міжнародного фонду "Відродження" прийняла участь в обговоренні в Одесі звіту Лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House - вагомого дослідження, опублікованого в Європі наприкінці 2017р. під назвою "Боротьба за Україну" (The struggle for Ukraine’). Chatham House є топовим аналітичним центром не тільки Великої Британії, а й світу з майже столітньої історією. В 2015 році в рамках цього дослідницького центру був започаткований “Український Форум” як унікальний майданчик для досліджень та дебатів щодо України.

Спікери заходу: James Sherr – Науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House, Великобританія; Джанет Ганн - Незалежний експерт, Великобританія; Віталій Мартинюк – керівник робочої групи: «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» у Eastern Partnership Civil Society Forum Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, Centre for Global Studies "Strategy XXI" та Євген Попов - керівник Південноукраїнського представництва міжнародного фонду "Відродження"висвітлили основні виклики, успіхи та невдачі у зовнішній і внутрішній політиці України з часів Євромайдану: від безпекових, що пов'язані з російською агресією, до потреб глибинного реформування і модернізації української держави.

Громадські активісти Одеського регіону – учасники обговорення Звіту зазначили об’єктивність зроблених дослідниками оцінок та важливість їх висновків, а також висловили низку пропозицій щодо більш тісної співпраці європейських структур з регіональними  інституціями громадянського суспільства, підтримки нових громадських організацій і партій, внесення змін у виборче законодавство тощо.

З огляду на значну важливість для європейської аудиторії розуміння процесів, що проходять в Україні та усвідомлення українською спільнотою європейських оцінок наших актуальних питань, розглянутих в аналітичному звіті "Боротьба за Україну" (The struggle for Ukraine’) тезово наведу його основні положення.

О Т Ч Е Т
о проведении IX
го Международного турнира по бильярду "Золотой Кий"
среди лиц с особенными потребностями

Общественная организация «Ассоциация «Ренессанс Одессы» 25.11.2017 г. провела в Одессе IX–й Международный турнир по бильярду "Золотой Кий" среди лиц с особенными потребностями. Ассоциация уже девятый раз, ежегодно проводит это масштабное и значимое мероприятие для развития толерантных отношений в сообществе, пропаганды здорового образа жизни, социальной адаптации и физической реабилитации людей с особенными потребностями. Турнир за эти годы достиг высокого статуса "международный" и заведён в официальную таблицу игр Федерации бильярдного спорта Украины.

В этом году в напряженной турнирной борьбе приняли участие инвалиды из 7 стран: Украины, Белоруссии, Армении, Грузии, Азербайджана, Болгарии и Италии. Количество только заранее заявленных игроков составило 68 человек, а включая сопровождающих инвалидов лиц, гостей и зрителей турнира – превысило 100 чел.

АНОНС

К ВСЕМИРНОМУ ДНЮ ИНВАЛИДОВ

25 ноября 2017года в Одессе

при поддержке Федерации бильярдного спорта Украины состоится

IХ международный турнир «Золотой Кий»

 среди людей с особенными потребностями

Целью благотворительного турнира является популяризация бильярдного спорта и здорового образа жизни среди инвалидов, содействие толерантным отношениям и интеграции людей с особенными потребностями в обществе.

В предыдущих турнирах принимали участие игроки Украины, Молдовы, Грузии, Азербайджана, Белоруссии, Германии, Болгарии, Италии, Латвии и др. стран. Количество участников каждого турнира 60-70человек

Генеральный спонсор турнира ТМ «ДИНАРИС»

 

Успешное завершение выполнения проекта
«Интеграция детей ВПО в Одесской области «Мы едины»

Выставкой творческих работ победителей регионального конкурса детских рисунков среди детей-переселенцев "Мое будущее", проведенной в Приморской администрации г. Одесса 29 мая 2017 г. завершилось выполнение проекта «Интеграция детей ВПО в Одесской области «Мы едины»

Участниками проекта стали 320 детей внутренне перемещенных лиц, проживающих в Одессе и четырех районах Одесской области. В рамках реализации проекта дети ВПО в 4-х районах  регулярно посещали музеи, театры, концерты, активно участвовали в экологических десантах, выставках, спортивных играх и конкурсах рисунка. В проекте использовались передовые методики психотерапии, арттерапии, анималотерапии, экотерапии. 

На региональной выставке были представлены лучшие детские творческие работы победителей районных конкурсов. Все участники региональной выставки детских рисунков были награждены грамотами, а победители получили подарки.

Также все юные художники получили от руководства Приморской районной администрации сладкие подарки и билеты на посещение развлекательного аттракциона.  

Проект "Інтеграція дітей ВПО "Ми єдині" направлен на улучшение взаимодействия в учебных коллективах, воспитанию позитивных личностных качеств, выявление творческих способностей, знакомство с историей и традициями края и государства в целом, воспитание ответственной гражданской позиции и уважения европейских и общечеловеческих ценностей.

«Як перетворити екологічну проблему в стійке джерело доходу»

Організатор:  Громадська організація «Асоціація« Ренесанс Одеси»

Місцепроведення: м. Одеса вул. Грецька 1а (конференц-центр Impact Hub Odessa  ) 
 

Час проведення: 23 травня 2017 р.  10.00 – 14.00

Науково-дослідний інститут Швеції RISE та шведська компанія Biogas Systems Nordic AB спільно з Асоціацією «Ренесанс Одеси», з метою сприяння вирішенню актуальних для регіону питань екологічно безпечного поводження з відходами, проводить в Одесі семінар - практикум з питань зниження шкідливих викидів в атмосферу метану, що неконтрольовано виділяється із твердих побутових відходів і відходів сільського господарства та його переробки в корисну  енергію.

Проект ГО «Асоціація «Ренесанс Одеси»

«Інтеграція дітей ВПО «Ми єдині»

Здійснюється в рамках проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених дітей у м. Києві та Одеській області»

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки Європейського Союзу

 

ОПИС ПРОЕКТУ

 

Проект спрямовано на вирішення проблемних питань дітей ВПО:

-   культурна та психо-соціальна реінтеграція ВПО і їх дітей у місцевих громадах;

-   відсутність достатнього спілкування переселенців та місцевих жителів приймаючих громад;

-   знайомство і долучення дітей ВПО до місцевих звичаїв та традицій.

Загальна кількість ВПО в Одеській області більше 80 тис. осіб, із них більше 9 тис. дітей. І хоч значна кількість дітей ВПО мешкає в Одесі (5963 особи), зусиллями численних одеських громадських і волонтерських організацій вони відносно не погано інтегровані у суспільне життя. Тому проект першочергово спрямований на дітей, що мешкають за межами Одеси.

Шановні колеги та друзі!

 Вітаємо Вас із Новорічними святами та Різдвом!

 Нехай у Новому році здійсняться Ваші самі сміливі мрії,

а в країні настане довгоочікуваний мир, злагода і добробут!

Бадьорого настрою, нових можливостей і успіхів!

Веселих ігарних свят!

Від команди ГО «Асоціація «Ренесанс Одеси», зповагою,
керівник організації Микола Овчаренко