ЗУСТРІЧ У ПРИЧОРНОМОРСЬКОМУ КЛУБІ «ПАМ'ЯТЬ»

Асоціація ветеранів (інвалідів) локальних війн «Ренесанс Одеси» за підтримки німецького фонду «Пам'ять», відповідальність, майбутнє» з метою покращення соціального та психологічного стану людей, що постраждали від тоталітарних режимів, а також сприяння розвитку діалогу та взаєморозуміння з молоддю у вересні 2012р. створила в Одесі Причорноморський клуб «Пам'ять». В програмі його роботи зустрічі для спілкування та спільного святкування визначних подій; зустрічі з молоддю, митцями і вченими; відвідування театрів, історичних та святих місць; допомога в написанні та виданні спогадів (інтерв’ю, виставок); участь у роботі творчих груп (гуртків) за інтересами; соціальна, юридична, психологічна та інша підтримка. Для забезпечення рівних умов участі в заходах  Клубу постраждалих осібз обмеженими фізичними можливостями, організатори передбачилитранспортування, зустрічі вдомаідистанційнуучастьресурсом Інтернету.

В затишній, майже домашній обстановці, на початку листопада пройшла чергова зустріч членів Клубу, в якій прийняли участь колишні остарбайтери, в’язні концтаборів, люди, що проживали на окупованій території, репресовані та люди похилого віку.

Радість зустрічі зі старими знайомими, обмін спогадами та нові знайомства... А потім, за чаєм із солодощами, потекла жвава дискусія щодо важливості чуйного відношення до людей, які пройшли через найтяжчі випробування, відтворення і збереження для потомків їх безцінних спогадів про часи лихоліття та шляхи їх подолання. В ході зустрічі було внесено ряд пропозицій щодо розвитку діяльності Клубу. Зокрема, Світлана Матвєєва запропонувала підключитися до пошуку 262-х дітей, що підчас окупації перебували в сирітських домах м. Одеси, а також організувати спілкування з ветеранами, які за станом здоров’я не можуть відвідувати Клуб, вдома. Анатолій Галентовський, в’язень концтабору Субач поблизу Вільнюса, запропонував проводити музикальні вечори за тематикою 40-х років, бажано під патефон. Виявилось, що багато в кого збереглися платівки тих часів, а от з працюючим патефоном питання залишилось поки що відкритим. Керівник соціальної програми Вітана Овчаренко (за фахам – лікар-реабілітолог) кваліфіковано надала пояснення на численні болючі питання літніх людей і допомогла знайти вірні рішення.  А також запропонувала спільно поздоровити з 90-то річчям Олену Андрієву вдома, прикуту хворобою до ліжка. Лідія Каряжа запропонувала налагодити пошук втрачених в важкі роки рідних та близьких, включаючи і можливості пошуку за допомогою Інтернету. За ініціативи колишнього в’язня концтабору А. Галентовського, кілька членів Клубу прийняли участь у 4-му Міжнародному відкритому турнірі по більярду серед осіб з ОФМ, який 24-25 листопада в Одесі проводила Асоціація «Ренесанс Одеси». А. Галентовський в цьому турнірі досяг певних спортивних  результатів і був нагороджений цінним подарунком і грамотою у номінації «Глядацькі симпатії».Взагалі, цікаво, що вже в ході обговорення, спільними зусиллями знаходились рішення багатьох питань. Швидко сплинуло кілька часів спілкування, але ще багато тем не успіли обговорити, їх відклали на наступні зустрічі.

 Запрошуємо людей що постраждали від тоталітарних режимів та окупації, а також літніх людей і волонтерів Причорноморського регіону брати участь у заходах Клубу. Для волонтерів передбачається підготовка за міжнародними програмами та підтримка. Причорноморський клуб «Пам'ять»розташовано за адресою м. Одеса, вул. Серова, 18.

Отримати додаткову інформацію про діяльність Клубу, а також висловити свої побажання та пропозиції пропонуємопо телефону 048 700 71 73, або електронною поштою  E-mail: vitanaov@mail.ru