Навчання активістів європейської правової культури в Одесі

2 листопада 2015 року в приміщенні профспілкового комітету Одеського національного університету Асоціація «Ренесанс Одеси» провела ознайомчу зустріч із учасниками циклу тренінгів по підготовці лідерів європейської правової культури.

 На початку зустрічі керівник проекту «Сприяння громадській активності у боротьбі із корупцією», що виконується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Овчаренко Микола коротко презентував його. Для активістів студентського самоврядування університету він розкрив актуальність, мету, основні завдання та перші напрацювання проекту. Далі розповів про завдання, структуру і погоджений порядок проведення циклу тематичних тренінгів.

Потім керівники напрямків і експерти презентували окремі цільові  завдання тренінгів:

-Розвиток лідерських якостей і методи громадської роботи - Ольга Макарова і Оксана Андрощук ;

-Діяльність громадського лідера: організація зустрічей, публічні виступи та інші комунікації із громадою – Дмитро Безверхов;

-Сутність корупції, методи локалізації її витоків та формування європейського рівня правової культури – Віталій Демешин та Тетяна Горіна.

Після презентації проекту і циклу тренінгів для активістів Ольга Макарова і Оксана Андрощук провели перший тренінг «Громадський рух. Позиція «Бути лідером».

Ознайомча зустріч в Одеському національному університеті дозволила поширити інформацію про цілі та задачі проекту в широкій аудиторії ведучого ВНЗу Одеси. Тренінг було проведено у цікавій ігровій формі. Протягом якого учасники навчились прийомам безконфліктного співробітництва у виконанні спільних завдань, вміння вислуховувати думки інших та закріпили отримані навички в тестових групових завданнях.

Подальші тренінги циклу із 16-ти пар занять будуть проводитись  протягом листопада по понеділках о 16.30 і по четвергах о 16.00 в приміщенні профспілкового комітету університету.

Завдяки проектному циклу тренінгів 25 лідерів студентського руху з різних факультетів університету пройдуть навчання з методів активної громадської роботи і підвищать свою обізнаність в сфері боротьби із корупцією, підвищенню правової культури, активної життєвої позиції та інших соціально-політичних питань. Ці, в подальшому досвідчені лідери, будуть займатись організацією підвищення рівня правової культури і боротьби із корупцією на своїх факультетах та в інших освітніх закладах регіону.

Також учасники проекту отримають необхідну підтримку для особистої самореалізації в суспільному і трудовому житті регіону та країни, можливість участі в міжнародних програмах обміну «Відкритий світ» та інших масштабних заходах, позитивні відгуки для ВНЗ та потенційну можливість проходження навчальної практики за напрямками роботи проекту та Асоціації «Ренесанс Одеси», а також сертифікат про підвищення кваліфікації за міжнародною програмою підготовки волонтерів та громадських активістів.

В межах проекту паралельно проводиться розробка розширенихантикорупційнихсоціальнихдосліджень в сфері освіти, науки, охорони здоров’я та створеннярегіонального правового порталу.

Бажаючі прийняти участь у навчанні активістів громадського руху підвищення рівня правової культури в реіоніта профілактики корупційних проявів, а також у інших заходах проекту можуть зв’язатися по тел. 048 7944993, 066 4051189 або написати на адресу nikovod77@mail.ru.

Керівник проекту Овчаренко Микола