Привітання з 71-ю річницею визволення Закарпаття від німецьких загарбників

Шановні ветерани бойових дій і

всі хто постраждав від дій фашистських окупантів!

Сімдесят один рік тому, 28 жовтня 1944р. було звільнено від фашистів саму західну частину нашої держави - Закарпаття. За роки Другої світової війни на території України проходили битви, багато з яких мали особливо важливе значення. Війна двічі – з заходу на схід, а потім зі сходу на захід, з жорсткими боями прокотилась по всій території нашої країни плюндруючи усе живе і знищивши більше 8,5 мільйонів наших співвітчизників, тисячі міст, сел, заводів, фабрик та інших життєво необхідних об’єктів.

Основні бої за визволення України тривали з січня 1943 року по осінь 1944 року. У цей час на українській землі було зосереджено до половини всіх радянських сил. 23 серпня 1943 був звільнений Харків, у вересні-жовтні цього ж року йшла битва за Дніпро, кульмінацією якої стало вигнання фашистів з Києва. 10 квітня була визволена перлина України – Одеса. 27 жовтня 1944-го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на західний кордон України. Всього в 1943-1944 роках Збройні сили СРСР провели на території України 15 наступальних операцій.

Ветерани, пам'ятають ці кровопролитні бої і розруху. Не шкодуючи себе на війні, вони не щадили себе і в мирний час, відновлюючи зруйноване господарство. Ми низько вклоняємося всім ветеранам за те, що не дали розтоптати і поставити на коліна не тільки Україну, але й увесь світ. Величезна подяка всім, хто виніс на своїх плечах тяготи воєнного лихоліття, відбудував і підняв з попелищ українські міста і села.

Спасибі за подвиг, за мужність, за героїзм. Спасибі, що ви нагадуєте нам, як потрібно жити і любити свою Батьківщину.

Бажаємо вам міцного здоров'я, активного довголіття, любові та уваги з боку рідних і друзів.

Президент ГО «Асоціація «Ренесанс Одеси» Микола Овчаренко.