1 жовтня - ДЕНЬ ВЕТЕРАНІВ ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Надто важливою є потреба більш активного використання виробничого і творчого потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними. Окрім того, працюючі пенсіонери, як платники податків, зменшують тягар соціальних витрат, що через низьку народжуваність все важчає на плечах молодших поколінь.

Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.

На сьогодні в Україні створено систему законодавства щодо соціального захисту літніх людей. Законодавчі акти спрямовані на підтримку громадян похилого віку, повернення їх до самостійного повноцінного життя. До них належить ціла низка законів, зокрема: «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»; «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; «Про соціальний захист дітей війни», «Про жертв нацистських переслідувань», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тощо.

Турбота про людей похилого віку займає значне місце в діяльності Асоціації. Для нас важливо, щоб люди поважного покоління, які звертаються за допомогою, отримали кваліфіковану консультацію, чуйне ставлення до їх життєвих проблем і, насамперед, залишились вдоволені отриманим результатом.   Для людей, які не мають можливості безпосередньо прийти в організацію, відкритітелефонні лінії, завдяки чому ветеранимають можливість отримати необхідну інформацію в оперативному режимі.

Колектив Асоціації «Ренесанс Одеси»  щиро вітає всіх ветеранів та людей поважного вікузі святом!
Б
ажаємо Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, радісних подій у житті, матеріального добробуту,довголіттята миру на нашій землі!