27 січня в усьому світі відзначається День пам'яті жертв Голокосту

В цейдень в Одесі о 10:00 в Прохорівському сквері відбудеться покладання квітів до пам'ятного знаку меморіалу «Дорога смерті». А ввечері в Єврейському Культурному Центрі «Beit Grand» пройде зустріч «Голокост. Пам'ять і скорбота», що організованаза участіЄКЦ «Beit Grand» ігромадської організації «Асоціація «Ренесанс Одеси».

Голокост для Одеси - глибока рана, він почався майже зразу із початком окупації. Вже в жовтні 1941р. окупанти знищели близько 5 тисяч євреїв. Спочатку  їх партіями по 50 чоловік розстрілювали біля застави Дальник, а потім, щоб прискорити процес, зігнали в чотири барака по Люстдорфській дорозі і спалили. Вже за перший тиждень перебування румун в Одесі місто позбулося близько 10% своїх жителів. За проведеною румунською адміністрацією реєстрацією в Одесі виявили ще близько 60 тисяч євреїв. Жахливий фінал  їх існування розпочався наприкінці 1941 року, коли у люті морози, десятки тисяч  знесилених і майже роздягнутих людей пішки переганяли у Березівський район. До середини грудня в головному концтаборі в селі Богданівка було зібрано близько 55 тисяч євреїв, тільки частина з них була з інших населених пунктів. Протягом 2-х місяців всі вони були розстріляні…

Запрошуємо людей, постраждалих від нацистського  режиму та всіх небайдужих одеситів вшанувати світлу пам’ять про загиблих і взяти участь в анонсованих пам’ятних заходах.